PL / EN

PUBLIKACJE

kolej i infrastruktura

KOLEJOWE MASZYNY TOROWE I POJAZDY SPECJALNE

Raport Zespołu Doradców Gospodarczych TOR pt. „Kolejowe maszyny torowe i pojazdy specjalne” to pierwsze tego typu opracowanie na polskim rynku. W kompleksowy sposób przedstawia zagadnienie ilostanu oraz wieku eksploatowanych w Polsce kolejowych szynowych maszyn torowych i innych pojazdów o specjalnym przeznaczeniu. Prezentuje także obecną sytuację rynkową w tym sektorze oraz opisuje motywacje zakupowe, zrealizowane projekty i zasoby największych graczy rynkowych.

Raport stworzony przez analityków ZDG TOR to kopalnia wiedzy na temat eksploatowanych w Polsce pojazdów m.in. do prac przy nawierzchni kolejowej i podtorzu (podbijarki, oczyszczarki, pociągi potokowe, profilarki, transportery materiałów sypkich), pociągów sieciowych, drezyn i wózków motorowych, żurawi kolejowych i palownic oraz pojazdów diagnostycznych.

Opracowanie opisuje jednostki taborowe wykorzystywane przez PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Energetyka, firmy wykonawstwa infrastrukturalnego, Metro Warszawskie oraz komunalne przedsiębiorstwa tramwajowe.

Dokument w przekrojowy sposób analizuje zakupy poczynione w ostatnich latach w sektorze, przedstawia specyfikę techniczną, ilostan oraz wiek poszczególnych grup pojazdów. Zawiera także informacje na temat rynku ich producentów.

Łącznie to ponad 65 stron danych na temat ważnego elementu polskiego rynku kolejowego. Raport jest niezastąpionym źródłem specjalistycznej wiedzy dla m.in.:

  • producentów taboru kolejowego,
  • podmiotów zajmujących się zapewnieniem wsparcia finansowego transakcji pozyskiwania pojazdów szynowych,
  • instytucji finansowych zainteresowanych polskim rynkiem kolejowym,
  • firm doradczych.

Pobierz Publikację

Wpisz e-mail na jaki mamy wysłać publikację.

Pola obowiązkowe

Obowiązek informacyjny pod checkboxami: Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o., ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa. NIP: 1132041930, KRS: 0000133090. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę się kontaktować pod adresem e-mail: Posiada Pani/Pan prawo do: wycofania ww. zgód w dowolnym momencie; dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych; wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (zgodnie z art. 21 RODO); wniesienia skargi do Prezesa UODO. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej w Polityce Prywatności